Mācīties var arī tā!

15. septembrī Daugavpils Vienības pamatskolas 4.a un 5.a klases skolēni, devās mācību ceļojumā pa maršrutu “Jēkabpils – Koknese – Skrīveri”, lai iepazītos ar Latvijas skaistākajām vietām, kā arī bagātināt skolēnu pieredzi latviešu tradīcijās, attīstīt izzināšanas un sadarbības prasmes.

Sakumā devāmies uz Jēkabpils Vēstures muzeju. Vai Jūs zinājāt, ka ar ziepju vārīšanu cilvēki nodarbojās jau vismaz 2800. gadā pirms mūsu ēras? Programmā “Ziepju gatavošanas darbnīca” skolēni uzzināja interesantus faktus par mūsu senču ziepju vārīšanas tradīcijām un lietošanas nolūkiem. Katrs dalībnieks sev pagatavoja aromātiskas ziepes no dabīgām izejvielām, kurām pievieno Latvijā augošas zāļu tējas un ziedus. Uzkāpjam  pils tornī un baudījām  Jēkabpils pilsētas panorāmu.

Otrs pieturas punkts bija Kokneses ādu darbnīca “Mazā kāpa”. Tur mūs laipni sagaidīja uzņēmuma īpašniece Inese Kāpiņa un pastāstīja par ādām, to veidiem un pielietošanu dažādu skaistu lietiņu ražošanā. Bija arī konkurss, kur apķērīgākie bērni saņēma dāvaniņas. Katram bija iespēja arī izgatavot ādas atslēgu piekariņu un izbaudīt tējas pauzi.

Beidzot ilgi gaidītā apstāšanās Skrīveros.  “Skrīveru Saldumos” skolēni iepazinās ar saldumu ražošanu un paši veidoja marcipāna un īrisa figūriņas, kuras iesaiņoja skaistās papīra kastēs un kā dāvanu veda saviem mājiniekiem. Skatījāmies video, kurā skolēni redzēja visu ražošanas procesu. Sajūsmu un apbrīnu skolēnos izraisīja konfekšu “Gotiņa” ietinēju darbs. Dienā viena ietinēja var ietīt no 100 – 120 kg “Gotiņu.” Ekskursija skolēniem palīdzēja citām acīm skatīties uz saldumiem, ko ražo Skrīveros. Viņi uzzināja, ka Skrīveru “Gotiņa” ir dabīgs produkts, nesatur krāsvielas, E- vielas un augu taukus. Tā ražota no Latvijas bioloģiskā piena. Tagad zināsim, kā rodas Skrīveru saldumi!

 Paldies par atbalstu un iespēju skolēniem organizēt mācību ekskursiju mūsu vecākiem!

“Ikviens no mums ir spējīgs sagādāt prieka un laimes mirkli otram.
Tad atcerēsimies par to pēc iespējas biežāk, jo darot priecīgākus citus,
arī mēs paši kļūstam priecīgāki!”

Informāciju sagatavoja: 4.a klases audzinātāja  Oksana Ostrovska un 5. a klases audzinātāja Olga Novicka

Informācija mājaslapā ievietota – 16.09.2022