Sākumskolas PASAKAS un NESAKAS.

Vai tu esi kādreiz mānījies? Noteikti – jā! It īpaši 1.aprīlī- Joku dienā.

Arī šogad Vienības pamatskolā skolēni dzina jokus un ieklausījās pasaku, anekdošu padomos.

1.aprīlī skolā norisinājās sākumskolas pasākums “Pasakas un Nesakas”. Visas dienas garumā skolēni klausījās, skatījās, viens otram stāstīja pasakas.Skolēnus rītā uz kāpnēm sagaidīja daudzu pasaku varoņu vārdi, kuri atsauca atmiņā mums mīļās pasakas. Starp vārdiem bija noslēpies arī kāds nevārds- ačgārnais vārds.

2.stāva gaitenī sākumskolas skolēni bija izvietojuši pašu sacerētās pasakas, kā arī zīmējumus ar mīļāko pasaku varoņiem. Katrs skolas skolēns tika aicināts lasīt jaunrades pasakas, stāstus un atpazīt zīmējumos pasaku varoņus.

Iesaistot skolēnus aktivitātēs, tika piedāvāti vairāki plakāti, kuros bērni ierakstīja savu mīļāko pasakas varoni, tēlu, savu mīļāko filmu, laba vēlējumu savam draugam vai kādam pasakas varonim. Ierakstīja skaidrojumus vārdiem- draudzība, mīlestība, laime, ģimene. Protams, ka neizpalika bez jokiem- skolēni lasīja un mācījās anekdotes par skolu.

Katrā sākumskolas klasē bija paslēpušies pasaku varoņu vārdi. Stundās skolēni veidoja vārdus no paslēptajiem burtiem un stāstīja par pasaku varoņiem.Pasakas mums dod padomus. Pasakas mūs priecē. Pasakas mūs nomierina. Pasakas mūs uzmundrina. Pasakas mūs māca. Katrs esam vēlējušies līdzināties kādam pasakas varonim. Lai mums visiem vienmēr izdodas izdzīvot pasaku brīnumus!

Informāciju sagatavoja sākumskolas MJ skolotāji un  Santa Belousova.

Informācija mājaslapā ievietota – 05.04.2022